Yeni bir Škoda prototipi Liberec’te kaza yaptı, kamuflajlı araç çatıya çıktı

NoNaRT

Global Mod
Global Mod
Arabalar saat 11’den sonra çarpıştı. Polis sözcüsü Dagmar Sochorová, “İlk incelemeye göre, araç sürücüsünün kamyonu geçtiğini ve karşıdan gelen araçla kafa kafaya çarpıştığını öğrendik” dedi.


iDNES.cz portalından alınan bilgiye göre, kazada otomobil, otomobil firmalarının yeni teknolojileri test ederken kullandıkları kamuflajla kaza yaptı.


“Entegre Kurtarma Sisteminin tüm bileşenleri derhal olay yerine gitti. Kurtarma ekiplerinin tüm çabalarına rağmen tırı sollayan sürücü trafik kazasında hayatını kaybetti.” dedi.


Ona göre, sürücünün ölüm nedeninin belirlenmesi için otopsi yapılması istenecek. “Bu trajik kazanın tüm koşulları şu anda devam eden bir soruşturmanın konusudur” diye ekledi.


Kurtarma ekipleri kaza yerine helikopter ve kara ekipleri gönderdi. “Olay yerinde 3 yaralımız vardı. Bir kişide doktor, ölüm meydana geldiği için birkaç on dakika sonra diriltmeyi durdurdu. Diğer iki kişi ise hafif yaralandı. Bilinçliydiler ve mürettebatla iletişim halindeydiler. Kurtarma servisinin sözcüsü Michael Georgiev, onları Liberec hastanesindeki travma merkezine naklettik” diye ekledi.


Kaza nedeniyle yol saatlerce ulaşıma kapandı. Polis memurları saat 15.00’ten önce arabalarının onun peşinden gitmesine izin verdi.Kaza Bílé Kostel nad Nisou yakınlarında meydana geldi.


Haritalar © SHOCart ve OpenStreetMap’e katkıda bulunanlar tarafından sağlanmıştır. SHOCart, turist ve bisiklet haritaları ve atlaslarının geleneksel bir yayıncısıdır. Daha fazla
www.shocart.cz