Yeni Peugeot 408 yollara çıktı

schomberger

Global Mod
Global Mod
Yeni Peugeot 408 yollara çıktı14.03.2023 12:41
Haber Kaynağı: Mehmet Ali Kantarcı


Ekim 2022’deki Paris Otomobil Fuarı’nda çevre tanıtımı yapılan yeni PEUGEOT 408, Mart 2023 itibarıyla Türkiye’dahi satılmaya başlandı. PEUGEOT, yeni 408 ile son basamak rekabetçi C segmentindeki ürün çeşitliliğini artırırken, markanın SUV sınıfındaki başarısını bile sürme ettirecek. Türkiye’ye ilk aşamada 1.2 PureTech 130 motor ve 8 ileri vitesli EAT8 otomatik şanzımanıyla ithal edilen PEUGEOT 408’in gelecekte tam elektriklisinin dahi satışa sunulması planlanıyor. PEUGEOT 408’dahi Allure ve GT tesisat paketlerine ek olarak 6 farklı renk seçeneği dahi tercih edilebiliyor. PEUGEOT 408’in Allure tesisat seviyesi 1 milyon 110 1000 TL’takt satışa sunulurken, GT tesisat seviyesine sahip PEUGEOT 408 modeline ise 1 milyon 283 1000 TL’takt başlayan lansmana özel fiyatlarla sahip olunabiliyor. PEUGEOT Türkiye, yeni 408 modeli için Mart ertesi süresince sunduğu 240 1000 TL’ye kadar 12 ağrı vadeli ve % 0.99 faizli finansman kampanyasıyla bile uyanıklık çekiyor.
ALLURE ve GT tesisat seviyeleri

Yeni PEUGEOT 408 ALLURE’un tasarım ve stil konusundaki standartları, Parlak Krom Ön Izgara, Karartılmış Arka Camlar, PEUGEOT LED Teknolojili farlar, Parlak Siyah Arka Tampon Eklentisi ve Egzoz Çıkışları olarak göze çarparken 19 inçlik JASPE parlak ”’formaları”’ jantlarla tasarım tamamlanıyor. İç mekanda Kumaş Ön Panel ve Kapı Kaplamaları, Ambiyans Aydınlatması, Parçalı Deri Kaplı Direksiyon, Çerçevesiz Elektrokrom Dikiz Aynası, Yarı Deri Kumaş Döşeme, Mint Yeşili Dikişli Koltuklar, Yükseklik Ayarlı-Bel Destekli-Isıtmalı-Baldır desteklenmiş Sürücü Koltuğu, Yükseklik Ayarlı-Bel Destekli-Isıtmalı-Yolcu Koltuğu, Akustik lamine ön sırça, Hava Kalitesi Sistemi (AQS), Tam Otomatik Klima, Anahtarsız Giriş ve Çalıştırma Sistemi standart olarak sunuluyor.408 GT’dahi, ALLURE’dan farklı olarak, Özel GT Tasarımı Gövde Rengi Krom Ön Izgara, Yan Gövde PEUGEOT logosu, Matrix Full LED Teknolojili Farlar, GT Tasarımı 3D LED Arka Stoplar ve 19 inçlik GRAPHITE aliminyum ”’formaları”’ jantlar yer alıyor. İç mekandaki tasarım farklılıkları ise; Adamite Yeşili Dikiş Detaylı Alüminyum Ön Panel, Adamite Yeşili Dikiş Detaylı Alüminyum Kapı Kaplamaları, Siyah İç Tavan Kaplaması, GT Logolu Isıtmalı Deri Kaplı Direksiyon, Elektrikli 10 yön ayarlanabilir-Hafızalı-Isıtmalı-Ayarlanabilir incik desteklenmiş-Masaj fonksiyonlu Sürücü koltuğu (AGR onaylı), Elektrikli 6 yön ayarlanabilir-Bel desteklenmiş-Isıtmalı-Masaj Fonksiyonlu Ön Yolcu koltuğu (AGR onaylı), Alcantara Yarı Deri Kumaş Döşemeli Adamite Yeşili Dikişli Koltuklar ve Açılır Cam Tavan olarak uyanıklık çekiyor.

Ölçüler ideal

408, C segmentinde alelade olunmadık, güçlü SUV kodları barındıran göz alcu tek Fastback karoser formunda hariç tasarıma sahip. EMP2 platformu kullanılarak üretilen 408, 4.687 mm uzunluğa, 1.859 mm genişliğe ve 1.478 mm yüksekliğe sahip. 2.787 mm’lik aks mesafesi geniş arka koltuk yaşama alanını yanında getiriyor. Ön iz genişliği 1.589 mm ve arka iz genişliği 1.604 mm olan yeni PEUGEOT 408, 19 inçlik jantlarıyla güçlü ve kendinden emin tek durum sergiliyor. Önden bakıldığında yeni nesil PEUGEOT modellerinin karakteristik unsuru olan yatay ve uzun motor kaputu uyanıklık çekiyor. Bu tasarım seçimi kaput/yan yan oyuklarını görsel olarak gizlerken tıpkısı zamanda otomobile modern ve güçlü tek görünüm kazandırıyor. Yine yerde tasarım uygulaması gövdenin hariç çizgisini basitleştirerek gövde parçalarının mükemmel şekilde oturmasını sağlıyor.


Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.