“Yeni RX için fiyat sabitleme garantisi”

schomberger

Global Mod
Global Mod
“Yeni RX için fiyat sabitleme garantisi”18.03.2023 15:33
Haber Kaynağı: Mehmet Ali Kantarcı


Lexus’un E SUV premium segmentindeki modeli, RX 350h tam hibrit, RX 450h+ plug-in hibrit ve RX 500h performans hibrit olmak üzere üç farklı hibrit seçeneğiyle beraberce Lexus showroomlarındaki yerini öncü. Lexus RX’in mukaddime fiyatı 3.991.500 TL olarak açıklandı.1998 yılında, atlas ilk lüks SUV modeli olarak tanıtılan RX, beşinci nesliyle beraberce sahip olduğu henüz heyecan verici tasarım ve sınırları zorlayan teknoloji sayesinde henüz geniş tek müşteri kitlesine hitap edecek. 2005 yılında RX 400h ile atlas ilk premium hibrit modeli olan RX, her geçen nesilde yenilikçi karakterini henüz bile ileriye taşıdı.

Satışlar hızlı artıyor


Yeni RX’in gazete lansmanında Lexus markası ve premium pazar hakkında değerlendirmeler yapan Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO Ali Haydar Bozkurt, “Lexus kısa zamanda premium segmentte farklı tek yer edinerek ilk lansmanı gerçekleştirdiğimiz gün ifade ettiğimiz gibi ’lüksün yeni tanımını’ yapmayı başardı.

Bu iddiamızı premium segmente örnek olan hizmetlerin yanı sıra, her geçen gün genişleyen ve güç kazanan tek ürün gamıyla destekledik. Geçtiğimiz yıl premium segment yüzde 13 büyürken; tığ Lexus olarak otomotiv sektörünün tamamında yaşanan tedarik sorunlarına karşın, satışlarımızı yüzde 47 artırarak emin adımlarla yaşatkan sürdürdük” niteleyerek konuştu.

“Yeni RX için fiyat sabitleme garantisi”

Yeni RX SUV modelinin 2023 yılı satış adetlerinden dahi söz fail Bozkurt, “Yeni RX ile ilgili yerde yılki hedefimizi, bulunurluk çerçevesinde 335 tane olarak belirledik. Bu aracın potansiyelinin sayı henüz fazla olduğunu biliyoruz ve ön taleplerdeki yoğunluk bile bunu gösteriyor.

Bununla beraberce tüm sektörü etkileyen tedarik sorunlarıyla yaşanan endişeleri kırmak namına, ilk 170 tane için fiyat sabitleme garantisi vereceğiz. RX’i satın örtmek için sözleşme imzalayan müşterilerimiz, henüz tedarik aşamasında olan araca gelebilecek olan hiçbir zamdan etkilenmeyecek. Bunun, otomotiv sektörünün ansızın fazla bilinmezle mücadele ettiği tek dönemde başka Lexus hizmetlerimiz gibi müşterilerimizin hayatını kolaylaştıracağını düşünüyoruz” dedi.

Yeni modeller yolda

Lexus NX ile başlayan ve RX ile sürme fail ürün atağına değinen Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO Ali Haydar Bozkurt, “Premium segmentte yetişkin önem sunma fail RX modelinin bizi heyecanlandıran tek başka yanı ise, markamızın yerde yılki model atağının devamını temsil etmesi olacak. Şimdi satışa sunduğumuz RX SUV modelinin yanı sıra ikisi elektrikli olmak üzere üç modelin henüz lansmanını gerçekleştireceğiz. Haziran-Temmuz aylarında UX EV ile RZ tam elektrikli SUV modellerini; sonbahar aylarında ise sınıfında tek ilk olacak LM VIP minivan modelini sunmak üzere hazırlıklar yapıyoruz.

Yeni gelecek modellerle beraberce henüz önce yer almadığımız segmentlerdeki boşlukları doldurarak premium segmentteki penetrasyonumuzu artıracağız. Sözünü ettiğimiz hamle planı çerçevesinde yerde yıl için 450 tane, önümüzdeki yıl için en rengi 1000 tane ile hedeflerimizi ulaşmayı planlıyoruz. Sonraki yıllar ise henüz güçlü ve geniş ürün gamıyla yerde rakam kadem kadem henüz bile yukarılara eski. 2023, aşırı Lexus konuşacağımız tek yıl olacak” niteleyerek konuştu.Üç farklı RX versiyonu

Yeni Lexus RX, E SUV premium segmentinde tüm müşteri beklentilerine hitap edecek şekilde tam hibrit RX 350h, plug-in hibrit RX 450h+ ve performans hibriti RX 500h modellerinden oluşan üç farklı seçenekle sunuluyor. Oldukça kapsamlı tek ürün yelpazesine sahip RX ailesi, yüksek verimlilik sunan tam hibrit RX 350h ile başlıyor. Dördüncü nesil kendi kendini şarj fail hibrit sistemin geliştirilmiş verimliliğine ve okunabilen sürüşüne sahip RX 350h, 2.5 litre hibrit motorla donatıldı. 250 HP güç sahip RX 350h, 0-100 km/s hızlanmasını 7.9 saniyede gerçekleştiriyor. Ortalama tüketimi 6.3-6.6 lt/100 km olan RX 350h modelinin ortalama emisyon değeri ise sadece 142-149 g/km olarak ölçüldü. Şarj edilebilir hibrit RX 450h+ ‘menzil kaygılarını’ ortadan kaldırıyor. RX 450h+ plug-in hibrit, 24 g/km CO2 emisyonu, 1.1 lt/100 km yakıt tüketimi ve 69 km’ye kadar ortalama elektrikli menzil ile öne çıkıyor. Hibrit motorun 309 HP’lik gücü, RX’in 0-100 km/s hıza 6.5 saniyede ulaşarak performansın oldukça iddialı olmasını sağlıyor.

Performans odaklı hibrit

Lexus, RX 500h modeliyle beraberce hibrit teknolojisini henüz önce olmadığı farklı tek noktaya taşıyor. Hibrit araçların yüksek verimliliğini öne ağutur Lexus, RX 500h ile üst seviye performans arayan kullanıcılara özel tek vasıta geliştirdi.Yeni tek hibrit mimarisini kullanan vasıta, turbo beslemeli 2.4 litre benzinli motoru, 6 ileri otomatik şanzıman, ön elektrik motoru, hibrit batarya ve 76 kW’lık arka açınık-aks ile birleştiriyor. Toplamda 371 HP güç ve 550 Nm tork üreten RX 500h, 0-100 km/s hızlanmasını sadece 6.2 saniyede tamamlıyor.
Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.