Yenilenen Fuso Canter Türkiye’de satışa çıkıyor

schomberger

Global Mod
Global Mod
Yenilenen Fuso Canter Türkiye’de satışa çıkıyor03.08.2022 14:12
Haber Kaynağı: Mehmet Ali Kantarcı


Teknolojik izler taşıyan yeni yüzü ile Fuso Canter, LED teknolojisi kullanılan gündüz farları ve sis farları ile uyanıklık çekerken, kısa hava emiş menfezi ve yeni sinyal tasarımı ile estetik ve okunabilen görünüyor. Körüklü sürücü koltuğu ile konfor arayan müşterilerin tek numaralı tercihi Fuso Canter, opsiyonel olarak sunulan dokunmatik ekran, geri görüş kamerası ve Apple Carplay donanımları ile kabin içerisine binek vasıta teknolojilerini taşıyor.

TEMSA CEO’su Tolga Kaan Doğancıoğlu, son yıllarda imza attıkları önemli nema hamlesini şimdi dahi Fuso Canter ile pekiştirmeyi amaçladıklarını ifade ederken, “TEMSA olarak son 2 yıldır sayı önemli tek tahavvül sürecinin içerisindeyiz. Bu süreçte, ortaklarımız Sabancı Holding ve Skoda Transportation’ın gücüyle tek yandan küresel nema stratejimizi güçlendirirken tek yandan bile otobüslerimiz, midibüslerimiz ve Fuso Canter’imiz ile ülkemizin ekonomik büyümesine dahi eşlik ediyoruz.” dedi.


Pazar yüzde 20 büyüyecek

Doğancıoğlu pazarla ilgili dahi şu bilgileri verdi: “Geçtiğimiz yıl toplam 3.765 tane olarak gerçekleşen 3.5 ton -10 ton hafif kamyon pazarının yıl sonu itibarıyla 4.400 tane civarında gerçekleşmesini bekliyoruz. Bu bile pazarın yüzde 20’ye yaklaşan tek nema performansı sergileyeceği anlamına geliyor. FUSO Canter olarak baktığımızda ise, 2020 yılında yüzde 9,6 olan pazar payımız zaman itibarıyla yüzde 16’nın üzerine çıkma merkezde. Diğer tek deyişle, pazar payımızı son 2 yılda yüzde 66 oranında artırdık. Ama bunu yeterli görmüyoruz. Yenilenen modellerimizle, ilk etapta hedefimiz pazar payımızı yüzde 20-25 bandına yükseltmek ve akabinde bile 2018 yılındaki yüzde 30’lara müstenit paya yeniden ulaşmak”

3,5 tondan 8,5 tona kadar uzanan yelpazede 8 farklı modeli bağcıklı Fuso Canter, özellikle yüksek taşıma kapasitesi ve az vasıta ağırlığı ile rakiplerine göre vasıta sahiplerine ciddi tek maliyet avantajı sağlıyor. Yüzde 5’lik tek taşıma kapasitesi farkı, ortalama 20 seferde, fazladan tek vasıta anlamına geliyor. Bu hem zaman hem dahi maliyet tarafında vasıta sahipleri için sayı önemli tek tasarruf imkânı yaratıyor.


Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için forumhizmeti@gmail.com adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.